Twitch, Yasaklı Kullanıcıları Tespit Etmek İçin "AI" Aracını Serbest Bıraktı

Twitch, kötüye kullanım nedeniyle yasaklandıkları sohbet kanallarına yeniden katılmaya çalışan kullanıcıları tespit etmek için makine öğrenimini kullanan bir araç başlattı.

Google
Twitch, Yasaklı Kullanıcıları Tespit Etmek İçin "AI" Aracını Serbest Bıraktı

Oyun odaklı canlı yayın web sitesi, "kötü aktörlerin" insanları taciz etmeye devam etmek için genellikle yeni hesaplar oluşturduğunu söyledi.

Ancak yeni sistem, bir kullanıcı "muhtemel" veya "mümkün" bir yasaktan kaçan ise yayıncıları ve sohbet moderatörlerini uyaracak.

Twitch'in nefreti ve tacizi azaltmaya yönelik uzun süredir devam eden çabalarının bir parçasıdır.

Hakaret

Şirket, vicdansız yayıncıların takipçilerini ve hatta otomatik botları birisini taciz etmek için diğer kanallara gönderdiği "nefret baskınları" nedeniyle eleştirildi.

Kurbanlar genellikle azınlık veya marjinal gruplara mensuptur.

Yaratıcılar, Amazon'un sahip olduğu şirketten bu tür nefret söylemlerine karşı daha fazlasını yapmasını talep etmişti.

Eylül ayında Twitch , yayıncıların sohbet etmeden önce bazı veya tüm kullanıcıların bir telefon numarasını doğrulamasını gerektirmesini sağlayan "telefon onaylı sohbeti" duyurdu

Aynı ay, "marjinalleştirilmiş yayıncılara yönelik sohbet tabanlı saldırılara" karıştığı iddia edilen kimliği belirsiz kullanıcılara karşı yasal işlem başlattı. 

Son Çağrı

Twitch, yeni şüpheli kullanıcı algılama sisteminin "makine öğrenimi tarafından desteklendiğini" ve yasaktan kaçanları tespit etmek için "bir dizi hesap sinyalini" kullandığını söyledi.

"Makine öğrenimi", aslında "deneyimden öğrenen" bilgisayar sistemlerini tanımlar.

Yeni sistem varsayılan olarak açılacaktır, ancak moderatörler ve içerik oluşturucular ayarlarını değiştirebilir veya kapatabilir.

Twitch, bir sohbet kanalına katılmaya çalışan kullanıcıların davranışları ve hesap özellikleri de dahil olmak üzere bir dizi faktörü yasaklı hesaplarınkiyle karşılaştırıyor ve şüpheli yasak kaçakçılarını iki şekilde işaretliyor:

  • Muhtemel: bu durumda sohbet mesajları engellenir
  • Mümkün: bu durumda mesajları görünmeye devam edecek

Twitch, "Hiçbir makine öğrenimi asla %100 doğru olmayacak," dedi, bu nedenle sohbet moderatörleri "son çağrıyı" yapacak, ancak araç "yaptığınız eylemlerden öğrenecek ve tahminlerinin doğruluğu zaman içinde artacaktır".

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1