Şu Anda Oynayabileceğiniz En İyi PS4 Oyunları

PlayStation 4 Geçen neslin en iyi konsolları biri olarak taht üstünde rahatça oturur. Erken başarısının çoğunlukla sağlam özel başlıklarına ve rekabet karşısında agresif bir şekilde zamanlanmış DLC anlaşmalarına sabitlenmesiyle, partinin en çok satan platformudur. Aralık 2020 itibariyle, PS4, dünya çapında 115 milyondan fazla ünite sevk etti .

Google
Şu Anda Oynayabileceğiniz En İyi PS4 Oyunları

Özel oyunlar söz konusu olduğunda son yıllarda işler eşitlendi, ancak nesil boyunca, Sony'nin bir makine kaması akla gelebilecek her türde sağlıklı bir oyun kataloğu oluşturdu.

Halefi PlayStation 5, neredeyse her PS4 oyunuyla geriye dönük olarak uyumludur; bu, kendinizi yeni makinenizde önceki nesil oyunlara geri dönerken bulacağınız anlamına gelir. Veya belki de PS5 sistemlerini bulmak çok zor olduğu için hala PS4'ü sallıyorsunuz.

Her iki durumda da, en iyi PS4 oyunlarının kesin listemiz burada.

God of War

Orijinal üç God of War oyunu ve prequel God of War: Ascension , anti-kahraman Kratos'u ve onun Yunan mitolojisindeki tanrılara ve canavarlara karşı mücadelesini merkez alan şiddetli, abartılı , genellikle gülünç oyunlardır. Bu kadar çok oyundan sonra formül bayatladı, bu yüzden geliştirici Sony Santa Monica, 2018'de yeniden başlatma / devam filmi için çizim tahtasına geri döndü, sadece God of War başlıklı .

Sonuç? Kratos'un karakterini parçalayan ve onu daha ilişkilendirilebilir bir kahramana dönüştüren daha temelli ve samimi bir macera. Dövüş de büyük ölçüde değiştirildi, kör düğme ezmekten daha çok stratejiye odaklanıldı ve Kratos'un oğlu Atreus ile yeni iki kişilik karşılaşmalar, her dövüşün hala taze hissettirdiğini garanti ediyor.

Biraz şaşırtıcı bir şekilde, oyun, bu nesil aksiyon rol yapma oyunlarında çok popüler hale geldiğini gördüğümüz daha açık uçlu Metroidvania tarzı için önceki oyunların doğrusal yapısından kaçınıyor. O değil  tam tamamen açık-dünya oyun, ama God of War opsiyonel alanları ve bulmak için sırları bol sağlar. God of War  , bugüne kadar PlayStation 4'e çıkan görsel olarak en etkileyici oyunlardan biri, bu yüzden biraz zaman ayırıp sadece etrafa bakıp geliştiricilerin İskandinav mitolojisi yorumunu almak isteyeceksiniz.

Nioh 2

Koei Tecmo'nun Nioh 2'si , amansız meydan okumasıyla zaten ünlü olan Souls benzeri türün en zor oyunlarından biridir . Nioh 2 haksızlık hissetmiyor. Ancak, oyuncuya gülünç sayıda seçenek sunar. Bunlar arasında çılgın miktarda silah türü (kılıçlar, çift kılıçlar, baltalar, çift baltalar ve aralarındaki şalterler) ve feodal Japonya'nın şeytani yokailerini yenmeye yardımcı olacak yeteneklerle dolu genişleyen yetenek ağaçları yer alıyor. Ruhların aynı deneme-yanılma formülünü takip eder.Oyuncuların öldükten sonra bir tapınağa geri döndüğü ve seviye atlamak için para harcadıkları, ancak işleri ilginç tutmak için diğer oyuncuların ruhlarını fırlattığı seri. Ruha bağlı olarak, hatta değerli ekipmanlarla ölümüne bir düelloda zorlu yüzleşme alanlarında yardımcı olabilirler.

Nioh 2 , öncekinden (ve çoğu hardcore aksiyon RPG oyunundan) daha aptalca bir oyundur ve bu, vahşice zorlu anlar arasında işleri hafif tutar. Bir ana destekleyici karakter, müttefiki olarak bir maymun ruhunu kullanır ve ara sıra onun dansını taklit eder ve bir Billy keçisi ruhu İngilizce konuşur, ancak keçi benzeri bir vokal kızartma ile. Oyunun ne kadar stresli olabileceği göz önüne alındığında, bu karakterler takdir ediliyor ve el üstünde tutuluyor. (İlk Nioh'u da denemenizi öneririz.)

Control

PlayStation oyuncuları Remedy Entertainment'ın son büyük oyunu Quantum Break'i oynayamadı , ancak Control ile onlara çok daha iyi bir şey verildi . Üçüncü şahıs nişancı, Quantum Break'in geleneksel silahlı çatışmalar ve insanüstü güçlerin karışımını temel alıyor, ancak yağın çoğunu kesiyor ve çok daha ilginç bir ortamda geçiyor - itibari Federal Kontrol Bürosu.

Yeni yönetmen Jesse Faden olarak, kardeşinizin ortadan kaybolmasıyla ilgili gizemi ortaya çıkarmak ve karşılaştığınız garip Hiss düşmanlarını yenmek Control'deki işiniz . Bunu söylemek yapmaktan daha kolay, ancak şekil değiştiren Servis Silahının doğru yetenekleri ve bilgisi ile, dünyayı belirli bir kıyametten kurtarabileceksiniz.

Control Ultimate Edition , Şubat 2021 ayı boyunca bir PS Plus oyunu olarak mevcuttu (PS4 ve PS5 için), yani kitaplığınıza eklediyseniz, hiçbir ek ücret ödemeden oynayabilirsiniz. Bu sürüm, tüm DLC ve en son güncellemelerle birlikte gelir.

Sekiro: Shadows Die Twice

Karanlık Ruhlar zaman formül hız ve korku sağlıklı doz almış Kanla 2015 yılında geri yayımlanan ve FromSoftware şeyler daha da aşırı hale başarmıştır Sekiro: Gölgeler Twice Die . Tamamen orijinal bir dünyadan ziyade Japonya'nın Sengoku döneminde geçen oyun, yine de sizi her an öldürmeye hazır sihir ve canavarlarla dolu. Hiçbir düşman dikkatinizi hak etmek için çok zayıf değildir ve birçoğu bire bir dövüşlerde zorludur.

Ancak Sekiro'nun gerçek eti patron dövüşleridir. Koreografisi yapılmış danslar gibi oynuyorlar ve öldürmeye hazır olmadan önce bir patronun her hareketini öğrenmenizi gerektiriyorlar. Duruş sistemi çoğu dövüşte standart bir sağlık çubuğundan daha önemli hale geldiğinden, agresif kalmanız gerekir, ancak açgözlü olmak hızlı bir ölümle sonuçlanacaktır.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 , on yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülen bir oyunun devamı niteliğindedir, ancak bunu oynarken bilemezsiniz. Gösterişli dövüş, Resident Evil 2 için de kullanılan etkileyici RE Engine'in gücü ve çok farklı dövüş stilleri kullanan üç kahramanın gücüyle hayat buluyor , Devil May Cry 5'te asla aynı şeyi iki kez yapmıyorsunuz .

Nero ve Dante, kendisi için savaşmak için iblisleri kullanan gizemli V ile birlikte geri dönerler. Kimi kontrol ettiğinizden bağımsız olarak, Devil May Cry 5  , uzun zamandır hayranları memnun etmesi gereken bol mizah ve gülünç silahlarla üst düzey bir adrenalin acele ediyor.

Bloodborne

Bloodborne , kalbin zayıflığı  için değil. Bu aksiyon RPG macera, bir manevi halefi Hidetaka Miyazaki 'nin  Dark Souls serisi, yukarıda belirtilen oyunların zorlu mücadele ve metodik patron karşılaştığında alır ancak daha çılgın ve gergin bir deneyim için oyun hızlandırır.

Karanlık, gotik bir ortam ve Lovecraftian hikayesi, beyaz eklemli oyun için kasvetli bir zemin sağlar. Bir Avcı olarak, garip bir lanetin yerlileri akılsız hayvanlara dönüştürmeye başladığı Yharnam şehrinde yolunuzu alacaksınız. Teknik olarak bir korku oyunu olmasa da, Bloodborne'un  ortamı ve yüksek bahisli dövüşü benzersiz bir şekilde ürkütücü. Uyanık  olduğunuzdan emin olun çünkü Bloodborne dünyası her köşede affedilmeyen canavarlar ve tuzaklarla dolu ve bu da onu bugüne kadarki en iyi PS4 oyunlarından biri yapıyor.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Tasarımcı Hideo Kojima'nın zihninden , uzun süredir devam eden gizli casusluk serisinin beşinci (ve görünüşte son) girişi olan Metal Gear Solid V: The Phantom Pain geliyor Serinin bilinen aptal ve abartılı tonu küçümsendi ve bu bölüm bunun yerine paralı asker ordusunu yeniden kurmaya çalışırken Venom Snake'i (Big Boss) izleyen çok daha cesur ve daha dizginlenmiş bir anlatı sunuyor. gölgeli Şifreye karşı savaşında.

Metal Gear Solid V , mevcut en iyi PS4 oyunlarından biridir ve oyuncuların bir paralı asker ordusu kurarken ve kurarken görevleri neredeyse sınırsız şekilde tamamlamasına olanak tanıyan titizlikle tasarlanmış oynanışı sayesinde neredeyse evrensel beğeni topladı. Kiefer Sutherland , tüm zamanların en iyi gizli aksiyon oyununda Big Boss olarak sesini ödünç veriyor.

Grand Theft Auto V

Rockstar'ın olağanüstü açık dünya eseri Grand Theft Auto V'in PS4 sürümünü,  sadece nakit para kapacak bir yeniden yayınla karıştırmayın. Halihazırda etkileyici olan oyunun yeni nesil versiyonu, hikaye ve yerel ayarlar aynı olsa bile orijinali sudan çıkarıyor. Rockstar'ın birinci şahıs modu gibi benzersiz eklemeleri, oyunun kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayarak güncellenmiş görsellerden ve genişletilmiş soygunlardan daha fazlasını destekliyor.

Yeniden sürüm ayrıca daha büyük çevrimiçi maçlara izin veriyor, oyun içi radyo istasyonlarına birkaç şarkı ekliyor ve hatta PlayStation 3 oyuncularının önceki karakterlerini yüklemelerine izin veriyor. Tüm bunları, bugüne kadarki herhangi bir video oyununun en iyi yazı ve ses oyunculuğu ile birleştirin ve yeni nesil mahsulün kreması olan bir unvanınız var. Grand Theft Auto'nun  tarihteki en başarılı eğlence ürünü olmasının bir nedeni var .

NieR: Automata

Yönetmen Yoko Taro'nun oyunları her zaman zevkli bir şekilde tuhaf olmuştur, ancak anlık oynanışları hiçbir zaman Taro'nun hikayeleriyle aynı yüksekliğe ulaşmamıştı. For Nier: Özdevinir , 2010 en için yarı devamı Nier , Taro şık eylem, sıkı ikiz sopa çekim ve akıllı perspektif vardiya bir oyun yaratmak için Baybul ile ortaklık.

Nier: Automata  , izlemek kadar oynamak için de ilgi çekici ve aynı zamanda tüm ortamdaki en iyi anlatılardan ve sonlardan birine sahip. Tüm hikayeyi görmek için üç oyun gerekir, ancak son krediler gelene kadar harcadığınız zaman buna değecektir.

Red Dead Redemption 2

Rockstar'ın Red Dead Redemption 2'si , onlarca yıllık geliştirme deneyiminin bir sonucudur ve genellikle orijinal oyundan bildiğimiz karakterlerle sınırlı olmasına rağmen, stüdyoda gördüğümüz en güçlü hikayelerden birini sunar. Uzun, yavaş ilerleyen hikayesinde, Vahşi Batı döneminin sona ermesiyle birlikte gelen gönül yarası ve acıyı gösteriyoruz ve kahramanı Arthur Morgan'ın sert ama besleyici kişiliği onu bu geçiş sırasında mükemmel bir yıldız yapıyor.

Bununla birlikte, diyaloğu umursamıyorsanız, Red Dead Redemption 2  oynamak için mutlak bir zevktir. İster avlanacak yeni bir hayvan türü, ister araştırılması gereken tuhaf bir cinayet mahalli olsun , açık dünyayı keşfetmek neredeyse her zaman daha önce görmediğiniz bir şeyle sonuçlanır . Vahşi Batı'da kaybolmak kolaydır, bu yüzden asla ayrılmak istemiyoruz.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0