PS4 fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır ?

PlayStation 4 için fabrika ayarlarına sıfırlama oldukça basit bir işlemdir. Bu genellikle sistemin işlevselliğini sağlamak için son çare olarak yapılır.

Google
PS4 fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır ?

Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce, işlemi başlatmadan önce sahip olabileceğiniz tüm kayıtlı verileri yedeklemeyi unutmamak önemlidir. PlayStation'ı fabrika ayarlarına sıfırlamak, tüm verilerinizi sisteminizden siler ve kayıtlı verilerinizi yedeklememek, oyunlarınızı sıfırdan başlatmanıza neden olur. PS Plus kullanıcıları, kaydettiklerini buluta yükleyebildikleri için şanslıdır, bu nedenle kayıtlı verileri yedeklemek onlar için bir sorun olmamalıdır. Ancak, PS Plus üyesi değilseniz, kayıtları kopyalamak için bir flash sürücü de kullanabilirsiniz. ps4 sıfırlama

İster orijinal bir modeli, ister Slim'i veya Pro'yu sallıyor olun, PS4'ünüzde fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamlamak için aşağıda adım adım talimatlar verilmiştir.

Başlamadan önce, fabrika ayarlarına sıfırlamanın konsolun sabit sürücüsünü tamamen sildiğini ve hatta sistem yazılımını kaldırabileceğini bilmelisiniz. Bir yazılım arızası, özellikle önyükleme yaparken veya konsolda artık verilerinizin bulunmadığından emin olmak istediğinizde, PlayStation 4'ünüzü raylarında durdurduğunda son çaredir.

Görüntüler, kayıtlar ve video gibi saklamak istediğiniz tüm verileri harici bir cihaza veya buluta yedeklemelisiniz . Bulutu kullanarak verileri yedeklemek için size 100 GB depolama alanı sağlayan bir PlayStation Plus hesabınızın olması gerekir.

PS4'ünüzü sıfırlamanın iki yolu vardır - konsolun panosundan veya konsolda önyükleme sorunları yaşıyorsa Güvenli Mod'da. İlki PlayStation 4 kontrol panelinizden olmak üzere her iki yolu da inceleyeceğiz.

Adım 1: Ayarlar menüsünde başlayın ve Hesap Yönetimi seçeneğini bulun. Makineyi birincil PlayStation 4'ünüz olarak devre dışı bırakmak isteyeceksiniz. Bu ayar, bu belirli PS4'ü sizinki olarak tanımlayarak indirilen oyunları çevrimdışı oynamanıza olanak tanır . Bu adımı kaçırırsanız, yeni konsolunuzda oturum açıp oyunlarınızı oynamaya çalıştığınızda bir dizi başka sorunla karşılaşırsınız .

Adım 2: Birincil PS4'ünüz Olarak Etkinleştirin seçeneğine gidin . PS4'ünüz muhtemelen zaten etkinleştirilecektir. Bu durumda, Etkinleştir seçeneği grileşir ve seçebileceğiniz tek seçenek Devre Dışı Bırak olur. Seçin Devre dışı seçin Evet şu ekranda.

3. Adım: Hesabınızda tekrar oturum açın ve son adımlar için ayarlara geri dönün.

Adım 4: Ayarlar menüsünden sonuna kadar kaydırın. Başlatmaya tıklayın ve size birkaç seçenek daha sunulacak. Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, yalnızca alttaki iki seçenek hakkında endişelenmeniz yeterlidir - Öğrenme Sözlüğünü Temizle'yi atlayacağız. Bunun altında, kayıtlı ayar verilerinizi temizleyecek ve PS4'ü fabrika ayarlarına döndürecek, ancak sabit sürücünüzü smeyecek olan Varsayılan Ayarları Geri Yükle öğesini göreceksiniz .

Diğer seçenek, PS4'ü Başlat , indirilen oyunlar, kaydedilmiş oyun verileri ve satın aldığınızdan beri konsola eklediğiniz her şey dahil olmak üzere sabit sürücünüzdeki verileri temizleyen en büyük seçenektir . Bu, PS4'ünüzü kutudan çıktığı zamanki bozulmamış durumuna geri getirecektir.

Adım 5: Tam silme, aradığınızdır. Uzun süreceğini unutmayın - muhtemelen birkaç saat veya daha fazla.

Silme işlemini başlattığınızda, PS4 size ne kadar süreceğini gösteren bir ilerleme çubuğu verir, ancak konsol birden fazla adımdan geçerken daha da uzun sürmesini bekler. Tamamlandığında, PS4'ünüzü ilk açtığınızda yaptığınız gibi kurabileceksiniz. Satmak istiyorsanız, tamamen taze ve hiçbir veri eklenmemiş olarak teslim edeceksiniz.

sistem yazılımı oyun konsolu tam seçeneği web sitesinden ayarlar sıfırlama ps4 sistemini sıfırla

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0