Netflix izleme geçmişini nasıl silebilirsiniz?

Netflix izleme geçmişinizi temizlemek isteyebileceğiniz birçok neden vardır. Neyse ki, bunu yapma süreci inanılmaz derecede basittir.Netflix izleme geçmişi silme,Netflix izleme geçmişini nasıl silebilirsiniz gibi konulara değişinilmiştir.

Google
Netflix izleme geçmişini nasıl silebilirsiniz?

Netflix geçmişinizi nasıl silebilirsiniz?

Adım 1: İlk olarak, bilgisayarınızda Netflix hesabınıza giriş yapın. Görüntüleme geçmişiniz profilinize özel olduğundan, giriş bilgileriniz altında birden fazla kullanıcı varsa doğru olanı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Yanlışlıkla yanlış profili seçerseniz endişelenmeyin. Sağ üst köşedeki açılır menüyü kullanarak farklı bir tane seçebilirsiniz.Netflix izleme geçmişi silme

Adım 2: Ardından, sağ köşedeki yukarıda belirtilen açılır menüye gidin ve Hesap etiketli düğmeyi seçin .

Adım 3: Oradayken, Profil ve Ebeveyn Denetimleri bölümüne gidin ve Etkinliği Görüntüleme'nin yanındaki Görünüm etiketli mavi bağlantıya tıklayın . Bu sizi izlediğiniz her şeyi gösteren bir sayfaya götürecektir.

Adım 4: Her girişin en sağında bir iptal işareti olacaktır. Sembolün üzerine gelin ve Görüntüleme Geçmişinden Gizle metnini göreceksiniz .

Buna tıklamak, girişi geçmişinizden kaldırır (ve böylece, kişiselleştirilmiş önerileriniz üzerindeki etkisini ortadan kaldırır). Ancak değişikliğin geçerlilik kazanması 24 saati bulabilir.

Akılda tutulması gereken bir şey: Televizyon şovları için her bölüm, sezon ve bölüm başlığına göre etiketlenerek ayrı ayrı listelenir. Tek bir başlıktaki Daire-Ters Eğik Çizgi simgesine tıklamak, yalnızca o belirli bölümü kaldıracaktır. Ancak bu sıkıcı görevi her bölüm için yapmak zorunda değilsiniz çünkü tek bir tıklamayla yapabileceğiniz tüm diziyi geçmişinizden silmek isteyip istemediğinizi soran bir komut istemi açılacaktır.

Adım 5: Tüm görüntüleme geçmişinizi bir çırpıda silmek istiyorsanız, şimdi yapabilirsiniz. Görüntüleme geçmişinizin sonuna kadar kaydırırsanız, Tümünü Gizle seçeneği olacaktır. Bunu tıklayın, ardından Netflix'in onay açılır penceresinde Evet, Tüm Görüntüleme Etkinliğimi Gizle'yi seçin . 24 saat sonra Netflix geçmişinizi siler.

Ve hepsi bu kadar. Görüntüleme geçmişiniz veya yalnızca suçlu zevk gösterileriniz hesabınızdan silinecektir.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1