Mac'e Windows 10 nasıl kurulur

Mac windows kurma,windows a mac kurma burada anlatılmıştır. Windows 10'u bir Mac'e nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Google
Mac'e Windows 10 nasıl kurulur

1. Adım: Mac'inizin gereksinimlerini onaylayın

Başlamadan önce, Mac'inizde Windows 10'u işlemek için gereken kullanılabilir disk alanına ve donanıma sahip olduğundan emin olun. Ayrıca, başlamadan önce MacOS'u güncellediğinizden emin olun.Mac e windows 10 kurmak

İlk olarak, Windows 10 çalıştırabilen Mac'ler şunlardır :

 • MacBook:  2015 veya daha yenisi
 • MacBook Air:  2012 veya daha yenisi
 • MacBook Pro:  2012 veya daha yenisi
 • Mac Mini:  2012 veya daha yenisi
 • iMac:  2012 veya daha yenisi
 • iMac Pro:  Tüm modeller
 • Mac Pro:  2013 veya daha yenisi

Not: Mac'ler, Windows 10'u çalıştırmak için Intel tabanlı bir CPU gerektirir.

İkincisi, bazı Mac'ler için işlem, 16 GB'a kadar depolama alanına sahip harici bir USB sürücü gerektirir (bunlar bizim favorilerimizdir ). İşte Mac'ler bir listesi değil bir USB sürücü gerektirmez ancak gereken MacOS 10.11 veya daha yeni yüklü:

 • MacBook:  2015 veya daha yenisi
 • MacBook Air:  2015 veya daha yenisi
 • MacBook Pro:  2015 veya daha yenisi
 • iMac:  2015 veya daha yenisi
 • iMac Pro:  Tüm modeller
 • Mac Pro:  2013 Sonu veya daha yenisi

Halihazırda bağlı değilse, hazırlarken harici sürücüyü bağlayabilirsiniz.

Üçüncüsü, Apple 128 GB önerse de Mac'ler en az 64 GB ayrılmış boş alan gerektirir. Unutma, MacOS'u elinde tutuyorsun; bu nedenle,  Boot Camp Assistant, ana sürücünüzde özellikle Windows 10 ve onunla ilişkili tüm dosyalar ve yüklemeler için özel bir alan (bölüm) oluşturur. Bu, 128 GB yarıiletken sürücüye sahip MacBook Air'inizin ideal bir aday olmadığı anlamına gelir.

Apple, çeşitli Mac modelleri için, Windows yüklemesini tamamlamak için sisteminizin ihtiyaç duyduğu Boot Camp sürümünün ayrıntılarını veren kullanışlı bir sistem gereksinimleri listesi sağlar.

Son olarak, 128 GB veya daha fazla sistem belleğine (RAM) sahip bir iMac Pro veya Mac Pro kullanıyorsanız, başlangıç ​​diskinizde en az Mac'inizin RAM'i kadar boş alan olmalıdır.

2. Adım: Windows'un bir kopyasını satın alın

Windows 10'u edinmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Git Windows Mağazası ve indirmek için ihtiyaç duyacakları dijital kopyasını satın. Bundan sonra, bir Windows 10 disk görüntüsü oluşturmak için bu aracı indirin . Microsoft'un ev ofisinize gönderdiği bir Windows 10 flash sürücü de satın alabilirsiniz.

Bir seçenek verilirse, her zaman fiziksel bir kopya satın almış olsanız bile indirilebilecek olan ISO dosyasını seçin . Flash sürücü seçeneği zaman alıcı ve gereksiz olma eğilimindedir ve yalnızca bir indirme ile uyumluluk sorunlarınız varsa kullanılmalıdır.

3. Adım: Boot Camp'i açın

Artık Windows 10 için bir yükleme sürücünüz olduğuna göre, MacOS Boot Camp Assistant'ı açmanın zamanı geldi.

Adım 1: Finder etkinken, menü çubuğunda Git'e tıklayın .

Adım 2: Seç Araçları çıkan açılır menüden seçeneği.

Adım 3: Yukarıda gösterildiği gibi açılır pencerede Boot Camp Assistant'ı seçin .

Uygulama açıldığında, bir giriş ekranı uygulama hakkında bilgi sunar. Ayrıca, Windows kurulumuna devam etmeden önce verilerinizin bir yedeğini oluşturmanızı önerir - bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz .

Adım 4: Bir sonraki ekrana geçmek için Devam'ı tıklayın .

Adım 5: İndirilen ISO dosyasını ister dahili ister bir USB sürücüsünde bulunsun bulmak için Seç'e tıklayın .

Adım 6: Windows bölüm boyutunu belirleyin. Yine, en az 64 GB'a ihtiyacınız var, Apple ise 128 GB'ı öneriyor. Windows 10 makinesindeki bir C sürücüsü (C:) olduğunu varsayın: Platform ve favori uygulamalarınız ve programlarınız için ne kadar alana ihtiyacınız olacak?

Akıllıca seçim yapın, çünkü Windows 10'u yükledikten sonra bölüm boyutunu değiştiremezsiniz. Ayrıca, Apple'ın işletim sistemini kullanmaya devam etmeyi planlıyorsanız, MacOS yüklemenizin gereksinimlerini göz önünde bulundurun.

7. Adım: Hazır olduğunuzda Yükle'ye tıklayın Boot Camp Assistant şimdi Windows bölümünü oluşturmaya ve Windows destek yazılımını indirmeye başlıyor.

4. Adım: Windows bölümünü biçimlendirin

Boot Camp Assistant bölümü oluşturduğunda, yönetici parolanızı ister. Mac'iniz daha sonra yeniden başlar ve Windows ISO'yu yükler. Ürün anahtarınızı girerek ve yüklenecek doğru Windows sürümünü seçerek ISO yükleyicisindeki adımları izleyin.

Belirli bir yükleme konumu seçmeniz istenirse, BOOTCAMP bölümünü seçin ve ardından Biçimlendir'i tıklayın . Ancak Apple, çoğu durumda doğru bölümün seçildiğini ve otomatik olarak biçimlendirildiğini önerir . Ayrıca, kurulum için gerekli olmayan tüm bağlı aygıtları (harici depolama sürücüleri, monitörler vb.) çıkarmanız gerekir.

5. Adım: Windows sürücülerini yükleyin ve başlangıç ​​diskinizi seçin

Windows yükleyici tamamlandığında Mac'iniz Windows 10'u ve ardından Boot Camp Yardımcısı'nı yükler. İleri  >  Yükle'yi tıkladığınızda Boot Camp Yardımcısı gerekli Windows sürücülerini indirip yüklemeye başlar. Tamamlandığında, Bitir'e tıklayın Mac'iniz yeniden başlatılacak ve Windows'a geri yüklenecektir.

Windows 10 kopyanızın güncel olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Adım 1: Başlat düğmesini ve ardından başlat menüsünün sol tarafında bulunan Dişli simgesini tıklayın .

2. Adım: Git için Ayarlar>  Güncelleme ve Güvenlik.

Adım 3: Windows Update bölümü varsayılan olarak yüklenir. Click Güncellemeler için kontrol düğmesi.

Windows 10'un her şeyi indirip yüklemesine izin verin. Bu biraz zaman alacak ama önemli bir adım.

Varsayılan olarak MacOS'u yüklemek ve daha sonra Windows'a geçmek istiyorsanız Mac'inizi yeniden başlatın. Yeniden başladığında, Başlangıç ​​Yöneticisi ekranı görünene kadar hemen Option tuşunu (veya Alt ) basılı tutun . Burada, MacOS'u veya Boot Camp'i (diğer adıyla Windows 10) yüklemeyi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz bölüme tıklayın, ardından altındaki oku tıklayın veya Return tuşuna basın .

Varsayılan olarak Windows'u yüklemeyi tercih ediyorsanız, MacOS'ta aşağıdakileri yapın:

Adım 1: Dock'ta bulunan Dişli simgesine tıklayın . Bu, Sistem Tercihlerini açar.

Adım 2: Başlangıç ​​Diski simgesine çift ​​tıklayın .

Adım 3: Windows 10'u barındıran başlangıç ​​diskini seçin.

Adım 4: Mac'inizi yeniden başlatın.

Mac'iniz şimdi Windows 10 giriş ekranına önyükleme yapmalıdır.

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1