Jurassic World: Dominion: çıkış tarihi, oyuncu kadrosu ve bildiğimiz her şey

Popüler dinozor destanı gelişti. 2018'in Jurassic World: Fallen Kingdom'ın devamı olan Jurassic World: Dominion'da, kötü şöhretli tarih öncesi canavarlar vahşi doğaya kaçtılar.

Google
Jurassic World: Dominion: çıkış tarihi, oyuncu kadrosu ve bildiğimiz her şey

Bu da insan ırkının 65 milyon yıl önce yok olan yaratıklarla bir gezegende yaşamayı öğrenmesi gerektiği anlamına geliyor. Bunun ne kadar işe yarayacağına dair size üç tahminde bulunacağız.

Jurassic World: Dominion, 2015'in Jurassic World'üyle başlayan ve ikonik film yapımcısı Steven Spielberg'in Michael Crichton'un çok satan romanının çığır açan uyarlamasıyla yaklaşık 30 yıl önce başlattığı hikayeyi tamamlayacak olan bir üçlemenin de sonunu işaret ediyor.

Bu vesileyle, yazar-yönetmen Colin Trevorrow, orijinal yıldızlar Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum'u bir kez daha dinozorlarla yürümeye davet etti. Ve bu sefer bir tema parkı olmamasına rağmen, Jurassic World: Dominion hala bir cehennem sürüşü olmayı vaat ediyor - Marvel Sinematik Evreni de dahil olmak üzere tüm zamanların en başarılı gişe rekorları kıran serileriyle rekabet edebilecek kadar büyük bir serinin destansı bir finali , Yıldız Savaşları ve Harry Potter .

Aşağıda, Jurassic World: Dominion hakkında yayın tarihi, yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosu, teaser fragmanları ve daha fazlası gibi bulabileceğimiz her bilgiyi topladık. Aşağıda ana noktaların kısa bir özetini sunduk, ancak filmi sinemalara girmeden önce daha kapsamlı bir şekilde incelemek istiyorsanız, okumaya devam etmelisiniz.

Çıkış tarihi: Jurassic World: Dominion, 10 Haziran 2022'de vizyona girecek.

Tanıtım: 2018'in Fallen Kingdom'ın son perdesinde sayısız dinozor serbest bırakıldıktan sonra, insan ırkı dev yaratıkların bir kez daha manzarayı dolaştığı bir dünyayla uzlaşmaya geliyor. Ayrıca, burası Jurassic World olduğundan, uğursuz şirket güçlerinin yeni normalden yararlanmak için dışarıda olacağını garanti edebilirsiniz.

Oyuncular: Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard, Jurassic World'ün başında Owen Grady ve Claire Dearing olarak rollerini yeniden canlandırıyorlar, ancak ana başlık orijinal Jurassic Park yıldızları Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum'un dönüşü.

JURASSİC WORLD: DOMİNİON ÇIKIŞ TARİHİ

Jurassic World: Dominion'ın şu anda dünya çapında sinemalarda 10 Haziran 2022'de vizyona girmesi planlanıyor .

İlk Jurassic World filmiyle birlikte haritası çizilen ve çekimlerine dünya pandemi kaynaklı ilk karantinaya girmeden hemen önce başlayan Jurassic World üçlemesinin son bölümü , yapım neredeyse 65 milyon yıl olmuş gibi hissettiriyor .

Bununla birlikte, Mart ve Temmuz 2020 arasındaki dört aylık bir aradan sonra film, oyuncu kadrosu ve ekibin Covid-19'u uzak tutmak için bir otel kompleksinde toplu izolasyona girmesiyle üretime geri dönen ilk gişe rekorları kıran filmlerden biriydi. Kaçınılmaz olarak, üretim gecikmesi Jurassic World: Dominion'un çıkış tarihini etkiledi ve onu orijinal Haziran 2021 rıhtımından bir yıl geriye itti.

Yönetmen Colin Trevorrow (Yıkılmış Krallık dizginlerini JA Bayona'ya verdikten sonra kamera arkasına geçen Jurassic World dümencisi), programa eklenen fazladan zamandan bazı pozitiflerin ortaya çıktığına inanıyor, ancak Empire dergisine şunları söyledi : "Zamanım olması güzeldi. her karakterin olması gerektiği gibi onurlandırıldığından emin olun."

JURASSİC WORLD: DOMİNİON FRAGMANI

Henüz resmi bir fragman yayınlanmadı, ancak şimdiden çok sayıda Jurassic World: Dominion görüntüsü gördük.

2019'da, dağıtımcılar Universal, 10 dakikalık kısa film "Battle at Big Rock"ın çıkışını yaptı. Trevorrow tarafından yönetildi - aynı zamanda Dominion ortak yazarı Emily Carmichael ile senaryoyu yazdı - karavanı aç bir Allosaurus ile bir grup otçul Nasutoceratops arasındaki kavganın ortasında park eden bir aileye odaklanan kısa film.

Bununla birlikte, dino-on-dino aksiyonu kadar cezbedici olsa da, kendilerini şimdi gerçek bir Jurassic World'de yaşarken bulan insanlar için hayatın nasıl bir şey olduğuna dair ipuçları - YouTube'da izlediğinizde kredilere sadık kalmaya değer:

JURASSİC WORLD: DOMİNİON OYUNCU KADROSU

İşte Jurassic World: Dominion'ın tam oyuncu listesi:

 • Owen Grady olarak Chris Pratt
 • Claire Dearing rolünde Bryce Dallas Howard
 • Alan Grant rolünde Sam Neill
 • Laura Dern Dr. Ellie Sattler
 • Jeff Goldblum Dr. Ian Malcolm olarak
 • BD Wong, Dr. Henry Wu olarak
 • Barry Sembene olarak Ömer Sy
 • Daniella Pineda Dr. Zia Rodriguez olarak
 • Adalet Smith Franklin Webb olarak
 • Isabella Vaazı Maisie Lockwood olarak
 • Campbell Scott Dr Lewis Dodgson olarak
 • Mamoudou Athie TBC olarak
 • TB olarak DeWanda Wise
 • Dichen Lachman TBC olarak
 • Scott Haze TBC olarak
 • TBC olarak Dimitri Thivaios

Karakterin önceki bir filmde göründüğünü ve henüz bir dinozor tarafından yenmediğini varsayarsak, geri dönme şansları yüksek.

O halde Jurassic World ve Jurassic World: Fallen Kingdom'ın bir kez daha geriye gittiğini görmek sürpriz değil: Raptor uzmanı Owen Grady rolünde Chris Pratt ve Jurassic World yöneticisinden dino hakları aktivisti Claire Dearing (Bryce Dallas Howard). İşte Pratt, Entertainment Weekly tarafından yayınlanan bir fotoğrafta iş başında:

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0