Google Play Store'un yeni ve şık bir görünümü var!

Google, Play Store'a görsel bir güncelleme getirdi. Güncelleme, ürünlerinin çoğunda bulunan Google Materyal Tasarımı ilkelerini benimser. – YouTube ve Google Drive dahil. Yeniden tasarım, bir süredir geçici bir çözümle kullanıma sunuldu, ancak Google şimdi değişiklikleri resmi olarak kullanıma sunuyor.

Google
Google Play Store'un yeni ve şık bir görünümü var!

Google'ın Play Store için yeni Materyal Teması bir dizi değişiklik yapıyor. Öncelikle, çok daha az renkli ve kötü anlamda değil.

Yeniden tasarım, Uygulamalar ve Oyunlar, Filmler ve TV ve Sesli Kitaplar için eski renk şemalarını ortadan kaldırıyor. Yeni tema öncelikle beyazdır ve Google Play Store'a çok daha temiz bir görünüm kazandırır.

Google Sans yazı tipi de tüm uygulamada kullanıma sunuldu ve ayrıca Google'ın İç İçe sekmeler olarak adlandırdığı değişiklikler de var. İç içe sekmeler, gitmek istediğiniz yere ulaşmak için ekranın yan tarafından bir menünün açılmasını ve ek tıklamaları gerektiriyordu. Artık Play Store'un kategorileri her zaman uygulamanın altında görüntülenebilir.

Yeni görünümlü Google Play Store'da başka küçük değişiklikler de var. Materyal Tasarımı ilkeleri, bazı simgelerin değiştirilmesini içerir. 'Diğer' düğmesi yerine artık bir ok var. Ayrıca yeni sekme göstergeleri var ve düğmelerin artık soluk bir dış hatları var.

Google Play Müzik'e bu güncellemeyle kısa bir süreliğine geçiş yapılmış gibi görünüyor. Bölüm, yeni alt gezinme çubuğunda yer almıyor. Bulmak için soldaki menüyü açmanız ve - neredeyse - en alta gitmeniz gerekir.

Google'ın son zamanlarda YouTube Music'e daha fazla odaklanmasıyla bu hareket hiç de şaşırtıcı değil.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz.

Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası'nı inceleyebilirsiniz.