Google Chrome'un indirme kullanıcı arayüzü yakında Microsoft Edge'e çok benzeyebilir

Google Chrome, ne kadar yaygın kullanıldığı göz önüne alındığında beklenen yeni özellikler ve düzeltmelerle oldukça sık güncellenir .

Google
Google Chrome'un indirme kullanıcı arayüzü yakında Microsoft Edge'e çok benzeyebilir

Google genellikle yeni değişiklikleri, hatta küçük olanları bile, genel olarak kullanıma sunulmadan önce Canary ve Dev kanallarında test eder. Şimdi, şirket etkin indirmeler için Microsoft Edge'de bulunana oldukça benzeyen yeni bir kullanıcı arayüzü araştırıyor gibi görünüyor.

Şu anda, dosyaları Google Chrome üzerinden indirdiğinizde, indirme işlemi sırasında ve tamamlandıktan sonra pencerenin altında görüntülenirler. Ancak, bir Chromium taahhüdü yapılması gereken bir şey varsa, bu davranış yakında değişebilir.

  • İndirme UX yeniden tasarımının bir parçası olarak indirme araç çubuğu simgesi için temel ekleme. Bu CL yalnızca indirmelerin durumunu izler ve araç çubuğunda kaybolan bir simge oluşturur.
  • //İndirme rafı yerine indirme balonu kullanılıp kullanılmayacağı.
  • //Araç çubuğunun güvenilir alanında gösterilen indirme simgesi. Ömrü, üst öğesi ToolbarView'ın ömrüne bağlıdır. Simge, indirmeler devam ederken veya son 24 saat içinde bir indirme başlatıldığında görünür hale gelir.

Bir "RingProgressBar" değişkenine yapılan göndermeler de vardı

Google'ın Chrome indirme kullanıcı arayüzünü pencerenin alt kısmı yerine tarayıcının araç çubuğuna taşıması çok muhtemel görünüyor. İndirme simgesi aynı zamanda basit bir halka haline gelecek ve burada doldurulmuş halka indirme işleminin ilerlemesini gösterecektir. Sonuç olarak, bu değişiklikler indirme kullanıcı arayüzünü, araç çubuğunda zaten bir halka indirme simgesi bulunan Edge'dekine çok benzer hale getirecektir. Bununla birlikte, bu değişikliklerin mevcut durumlarında Kararlı kanala geçip geçmeyeceği görülecektir.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0