Google AR özelliklerinin yine geliştirilmekte olduğu söyleniyor

Yüzünüze uyan bir cihaz aracılığıyla artırılmış gerçekliği deneyimlemek istiyorsanız, yakında başka bir gadget'ı göz önünde bulundurabilirsiniz: Google'ın yeni nesil AR özellikli akıllı özellikler geliştirdiği söyleniyor.

Google
Google AR özelliklerinin yine geliştirilmekte olduğu söyleniyor

Haber , The New York Times'ta ( 9to5Google aracılığıyla ) şirketin akıllı gözlük kategorisinde "yeni bir projeyi beslediğini" belirten bir rapordan geliyor . Ancak, ürün hakkında çok fazla ayrıntı alamıyoruz.

Bildiğimiz şey, Google'ın Focals akıllı gözlüklerinden sorumlu olan Kanadalı startup North'u geçen yıl devraldığı ve görünüşe göre bu satın almanın bir sonucu olarak yeni gözlük geliştiriliyor.

Tabii ki Google Glass , 2013'ten bu yana piyasada, bu nedenle bu Google için tamamen yeni bir girişim değil - kulağa geliştirilmekte olan en son AR özellikleri yeni yetenekler ve belki de yeni bir isim kazandıracak gibi görünüyor.

Geçen ay Google, yeni bir "Artırılmış Gerçeklik İşletim Sistemi" üzerinde çalışmak için iş rollerinin reklamını yapıyordu ve bu listeler ayrıca şirketteki boru hattında "yenilikçi bir AR cihazından" bahsetti. Bu birdenbire ortaya çıkan bir söylenti değil.

North, Google tarafından satın alınmadan önce Focals özelliklerinin ikinci nesliyle dalga geçiyordu, ancak bu ürünün lansmanı özellikle yakınmış gibi görünmüyor - sadece beklememiz ve 2022'nin neler getireceğini görmemiz gerekecek.

Analiz: Google ve Apple tekrar karşı karşıya

NYT'deki makalenin işaret ettiği gibi, birçok şirket yeni artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik yetenekleri vaat eden gadget'lar üzerinde çalışmakla meşgul. Özellikle, 2022 ve 2023'te bir noktada görünebilecek bir çift Apple AR gözlüğü hakkında birçok söylenti duyuyoruz .

Google aynı anda yeni bir AR ürünü çıkarırsa, iki teknoloji devi başka bir alanda kafa kafaya gidecek: akıllı telefonlar, harita uygulamaları, akıllı hoparlörler, müzik akışı hizmetleri, fitness platformları ve daha pek çok şey açısından zaten rekabet ediyorlar. dahası yanında.

Meta - daha önce Facebook olarak bilinen şirket - burada da yoğun bir şekilde yer alıyor ve bir an önce hepimizin metaverse'e girmesini istiyor. Meta, arama yapabilen, fotoğraf ve video çekebilen Ray-Ban Stories adlı basit bir akıllı gözlüğü çoktan piyasaya sürdü.

AR teknik özelliklerinin bir sonraki dalgası çok daha ileri gitmeli ve dijital unsurları gözünüzün önündeki gerçek, fiziksel dünyanın üzerine yerleştirmelidir. Bununla birlikte, önemli sayıda insanın bir çift satın almaya cezbedilip cezbedilemeyeceği hala görülüyor - bu, Google Glass'ın önceki sürümleri için büyük bir engeldi.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1