Forza Horizon 5'te Sunucu Bağlantısı Kesildi Hatası nasıl düzeltilir?

Geliştiriciler, bir oyun çıkmadan önce mümkün olduğunca çok hatayı gidermeye çalışsalar da, oyuncular sunuculara aktığında her zaman son dakikada bazı beklenmedik hatalar ortaya çıkabilir.

Google
Forza Horizon 5'te Sunucu Bağlantısı Kesildi Hatası nasıl düzeltilir?

Forza Horizon 5 ‘in sunucusu durumunu

Forza Horizon 5'te sunucular kapalıyken Sunucu Bağlantısı Kesildi hatası görünebilir  . Sunucular çoğunlukla bakım olduğunda veya büyük bir içerik yaması nedeniyle geri gelebilecek artan oyuncu sayısını kaldıramadıklarında kapanır.

Hiçbir şey yapmayacağınızı göz önünde bulundurarak, sunucular kapalıyken Bağlantı Kesildi hatasını düzeltebileceksiniz, Forza Horizon 5'in  sunucu durumunu kontrol etmek  iyi bir fikir olacaktır ve sizi tüm sorun giderme yöntemlerini denemekten kurtarabilir.

Kontrol etmek  Forza Horizon 5'in  sunucu durumunu, oyuncular kontrol edebilirsiniz  Forza  Support'un resmi Twitter hesabı onlar sürekli güncellemelerin ve sunucu kesintileri ile ilgili güncellemeleri bulabileceğiniz. Alternatif olarak, topluluk geri bildirimlerini de kullanan Reddit  ve  Downdetector gibi topluluk merkezleri  yararlı bilgi kaynakları olduklarını kanıtlayabilir. Sunucular çöktüğünde, çoğu oyuncu diğer oyuncuların aynı hatayı yaşayıp yaşamadığını görmek için bu web sitelerini kontrol eder.

DNS sunucularınızı değiştirin

Sunuculardan Bağlantı Kesildi hatasının en son tekrarı, DNS adresleri değiştirilerek atlanabilir. Çoğu oyuncu, internet servis sağlayıcısı (ISS) tarafından atanan varsayılan DNS sunucularını kullanır. Bu DNS sunucuları hatasız olarak iyi çalışırken, aynı zamanda bozulabilir veya tutarsızlıklara neden olabilir.

DNS sunucunuzu daha bilinen bir sunucuyla değiştirmek, mevcut DNS adresinizdeki sorunları gidermenize ve Sunucu Bağlantısı Kesildi hatasından kurtulmanıza olanak tanır.

Konsollar ve PC'ler farklı kullanıcı arayüzlerine sahip olduğundan, DNS'nizi değiştirme şekliniz oyun sisteminize bağlı olacaktır.

Forza Horizon 5 için Xbox Series X|S, Xbox One ve PC'de DNS'inizi nasıl değiştirirsiniz  ?

Google'ın DNS sunucuları (8.8.8.8 ve 8.8.4.4), DN sunucularında sorun giderme söz konusu olduğunda en iyi sonucu verir, çünkü bunlar nadiren çöker ve dünya çapında birçok oyuncu tarafından yaygın olarak kullanılır.

Xbox Serisi X|S

 • Yapılandırma arayüzüne gidin
 • Genel Seç
 • Ağ Yapılandırmalarına ve ardından Gelişmiş Ayarlar'a gidin
 • DNS yapılandırmanızı Manuel olarak değiştirin
 • Birincil ve ikincil bir DNS adresi girin

Xbox One

 • Xbox düğmesine basın
 • Ayarlar'a gidin ve Tüm Ayarlar'ı seçin
 • Ağa gidin ve Gelişmiş Ayarlar'ı seçin
 • DNS Ayarları'nı seçin ve Manuel'i seçin
 • Birincil ve ikincil bir DNS adresi girin 

Bilgisayar

 • Genellikle ekranınızın sol alt tarafında bulunan Başlat düğmesine tıklayın.
 • Dişli simgesine tıklayarak Windows Ayarlarına gidin
 • Ağ ve İnternet'i seçin
 • Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir'i seçin
 • Ağa sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin
 • İnternet Protokolü Sürüm 4'ü seçin ve Özellikler'e tıklayın
 • Aşağıdaki DNS sunucularını kullan'ı seçin ve boşlukları kullanmak istediğiniz DNS sunucusuyla doldurun.

Forza Horizon 5'i  ve oyun cihazınızı yeniden başlatın 

Bu, basit bir düzeltme gibi görünebilir, ancak yine de uygulamanız gereken bir sorun giderme yöntemidir, çünkü listenizde işaretlemek yalnızca birkaç dakika sürer.

Nadir durumlarda, yazılımla ilgili hatalar nedeniyle Sunucu Bağlantısı Kesildi hatası meydana gelebilir. Forza Horizon 5'inizi  oyun cihazınızın yanında sıfırlamak,  oyununuzu bir sonraki başlatışınızda ortaya çıkması muhtemel olmayan anormallikler nedeniyle meydana gelme eğiliminde olan bu tür hatalardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Modeminizi yeniden başlatın

Eğer  Forza Horizon 5'in  sunucuları kadar olan ama hala Sunucu hatadan dolayı Disconnected oyunu erişemez, hata ucunda bir bağlantı sorunu nedeniyle görünen olabilir.

Bu gibi durumlarda en iyi eylem ev ağınızda sorun giderme olacaktır ve yönlendiricinizi sıfırlamak bunu yapmanın en kolay yoludur. Yönlendiricinizi kapatın ve tekrar açmadan önce yaklaşık 20 saniye bekleyin. Modeminizi yeniden başlatmak, sizin ve ISS'niz arasında yeni bir bağlantı yolu sağlayacaktır ve bu, Forza Horizon 5  sunucularına bağlantınız için de aynısını yapacaktır  .

Alternatif olarak, ev ağınızdaki sorunları gidermek için farklı bir bağlantı türü kullanmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzun mobil erişim noktası özelliği aracılığıyla hücresel verilerinizi paylaşmak, varsayılan bağlantınızı hızlı bir şekilde test etmenize olanak sağlayabilir. Mobil veri planınızda Sunucu Bağlantısı Kesildi hatasını almadan önce oyuna girebilirseniz, kendi uçlarında herhangi bir hata tespit edip edemediklerini görmek için ISS'nizi aramanız gerekir. 

Bir destek talebi gönderin  Forza Horizon 5

Sunucular iyi çalıştığında ve Sunuculardan Bağlantı Kesildi hatasına bir çözüm bulamadığınızda, en iyiniz Forza Horizon 5'in destek ekibiyle iletişime geçmek olacaktır   , çünkü hatanın kökenini bulmak için gerekli araçlara sahip olacaklardır. sizin için ve olası bir çözümde size rehberlik eder.

Forza  Support'a bir destek bileti gönderin   ve hatayı kendiniz düzeltmeye çalıştığınız tüm sorun giderme yöntemlerini açıklayın. Ekran görüntüleri ve hatta kısa bir video klip sağlamak, destek ekibinin biraz zaman kazanmasına ve size daha hızlı geri dönmelerine yardımcı olabilir.

Yılın zamanına bağlı olarak, destek ekibinden bir veya iki gün içinde haber almalısınız. İlk yanıt her zaman bir çözüm içermeyebilir, ancak daha fazla zamana ihtiyaç duyabilecekleri veya ek günlükler sağlamanızı gerektirebilecekleri için.

Tepkiniz nedir?

like
4
dislike
0
love
1
funny
1
angry
1
sad
0
wow
2