Facebook/Meta yılın en kötü şirketi unvanını kazandı

Her yıl Aralık ayında Yahoo! Finans , piyasa performansı ve diğer başarılar gibi parametreleri dikkate alan bir "Yılın Şirketi" seçiyor ve Microsoft 2021'de unvanını evine götürüyor.

Google
Facebook/Meta yılın en kötü şirketi unvanını kazandı

Yahoo! Finans ayrıca, kendilerini en çok üzen bir şirketle ilgili kitle anketlerine dayanarak "Yılın En Kötü Şirketi"ni seçer.

1.541 katılımcıyla yapılan anketlere dayanarak, Facebook'un "Yılın En Kötü Şirketi" tacını kazandığı görülüyor ve belki de şirketin adının Meta Platformlar olarak değiştirilmesinin nedenini kısmen gösteriyor .

Bireylerin Facebook/Meta'yı "Yılın En Kötü Şirketi" olarak işaretlemelerinin çeşitli nedenleri arasında, özellikle sağcı ve muhafazakar seslerin sansür algısı yer alıyor; bu kişiler, bireylerin "özgür konuşma polisini" haksız bulduklarını ve sahip olmaları gerektiğini belirtti. platformlarında dilediklerini iletebilme yeteneği. Buna karşılık, diğerleri, aşırı sağcı görüşlerin yükselişinden Facebook/Meta'nın sorumlu olduğunu buldu.

Facebook/Meta'ya karşı bir başka kayda değer şikayet, platformlarında önemli yanlış bilgiler paylaşıldığında gönderileri yeterince denetlememeyi ve izlememeyi içeriyor ve eleştirmenlerin görüşlerinin bireylerin pandeminin potansiyelinin genel ciddiyetini almama algılarını etkilediğini belirtiyor .

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1