Bluetooth kulaklıkları PC'ye nasıl bağlanır

Kablosuz kulaklıklar günümüzde giderek daha yaygın hale geliyor. Bluetooth aracılığıyla PC'lere kablolu kulaklık bağlamak çok basit olsa da, Bluetooth kulaklıkları PC'nize nasıl bağlayacağınızı öğrenmek biraz daha zor görünebilir; Ama olmak zorunda değil.

Google
Bluetooth kulaklıkları PC'ye nasıl bağlanır

İşte sadece birkaç hızlı adımda nasıl yapılacağı.

1. Adım: Bluetooth'u açın

Ekranınızın sağ alt kısmındaki Eylem Merkezine tıklayın , ardından Bluetooth yazan simgeye sağ tıklayın ve Ayarlara Git öğesini seçin . Alternatif olarak, Başlat menüsünde Bluetooth'u arayabilirsiniz . Bluetooth ve diğer cihazlar yazan seçeneğe tıklayın .

Her iki durumda da, Bluetooth ve diğer cihazlar ayarları sayfasına geldiğinizde, Bluetooth'u Açmak için ekrandaki düğmeyi kullanın .

2. Adım: Kulaklığınızın eşleştirme modunu açın

Kulaklığınızı eşleştirme moduna alın. Farklı şirketler bunu farklı şekillerde yapar. Genellikle, basmanız gereken bir eşleştirme düğmesi vardır. Yine de bunu yapmanın başka yolları da olabilir. Emin değilseniz, cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın veya üreticinin web sitesine bakın.

3. Adım: PC'nizde Bluetooth seçeneğini seçin

Tıklayın Bluetooth veya başka bir cihaz ekleyin diyor seçeneği sonra ve Bluetooth .

4. Adım: Cihazınızı seçin

Cihazı, görünen mevcut Bluetooth cihazları listesinde görmelisiniz. Cihazınıza tıklayın ve ardından Bağlan'ı seçin .

Bağlantı sürecini çok daha iyi yapan şey, sadece bir kez yapmanız gerektiğidir. Cihazınızı bir kez başarılı bir şekilde eşleştirdikten sonra, PC'nize yakın olduklarında, eşleştirme modunda olduklarında ve PC'nizin Bluetooth'unun açık olduğu bir sonraki seferde kulaklıklar otomatik olarak PC'nize bağlanacaktır.

Çalışmıyorsa uyumluluğu kontrol edin

Bluetooth seçeneğini bulamıyorsanız, bilgisayarınız uyumlu olmayabilir. Nasıl kontrol edileceği aşağıda açıklanmıştır.

On Windows 10'a , tıklayın Eylem Merkezi ekranın sağ alt tarafında. Saati ve tarihi gördüğünüz yerde bulunur. Bir Bluetooth seçeneği göreceksiniz. Görürseniz, yaşasın, kablosuz sesin keyfini çıkarmaktan sadece birkaç adım uzaktasınız!

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0