Bilgisayara Android Kurma Nasıl Yapılır

Bir Chromebook çalıştırıyorsanız , Android uygulamalarının Chrome OS'ye nasıl yükleneceği konusunda özel bir kılavuz da hazırladık.

Google
Bilgisayara Android Kurma Nasıl Yapılır

Bilgisayara Android Kurma 

Android uygulamalarını Windows'ta çalıştırmanın en kolay yolu bir emülatör kullanmaktır. Her ikisi de farklı odaklara sahip iki farklı emülatörümüz var. Geliştirmeyle ilgileniyorsanız, Google , bir Android öykünücüsü içeren Android Studio'yu sunar . Bununla birlikte, gerçekten yalnızca geliştiriciler içindir, iki önerimiz ise son kullanıcılara odaklanır.

Bluestacks

BlueStacks App Player Windows masaüstünde Android 7.1.2 (NOUGAT) için 32-bit ve 64 bit oyunlar ve uygulamalarını çalıştırmak için izin etrafında en popüler ve Android sağlam emülatörlerine biridir.

Kullanımı ücretsizdir ve özel tasarlanmış arayüzü kullanarak öykünme ayarlarını kolayca değiştirebilir ve uygulamaları başlatabilirsiniz. “Layercake” teknolojisi, Windows tabanlı makinelerde çalışan Android oyunlarının performansını artırmak için donanım hızlandırıcıları kullanır.

Twitch veya benzeri bir hesabınız ve 8 GB'den fazla RAM'e sahip bir bilgisayarınız varsa, Bluestacks "akış modu" ve OBS Studio'yu kullanarak Android uygulamaları ve oyunları bile yayınlayabilirsiniz . Ancak kullanıcılar, varsa, optimum performans için BIOS içinde AMD-V veya Intel VT-x'i etkinleştirmek isteyebilir.

Bluestacks, premium destek sağlayan, reklamları devre dışı bırakan, duvar kağıtları içeren ve daha fazlasını içeren isteğe bağlı bir abonelik (ayda 4 ABD Doları veya yılda 40 ABD Doları) sunar. Ayrıca artık Galaxy Store ile uyumlu olup, Samsung'un uygulama mağazasından satın alınan uygulamaları kullanmanıza ve oynatmanıza olanak tanır .

Bluestacks'ı bilgisayarınıza nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Yükleyiciyi resmi Bluestacks web sitesinden indirin

Adım 2: Yükleme uygulamasını başlatın ve uygulama ve veri dosyaları için depolama konumunu seçin. Ne yazık ki Bluestacks dizinini değiştiremezsiniz - varsayılan olarak önyükleme sürücünüze yüklenir.

Adım 3: Bluestacks yüklendikten sonra başlatın ve Google ve/veya Samsung hesabı kimlik bilgilerinizi girin. Google Play Store ve Galaxy Store'da oturum açmak ve Android uygulama kitaplığınıza erişmek için bu bilgilere ihtiyacınız olacak.

Genymotion

Bluestacks uygulamalara ve oyunlara odaklanırken, Genymotion tam Android deneyimi sağlar (performans pahasına da olsa). Genymotion, Android öykünmesini buluttan çalıştırma seçeneği de dahil olmak üzere çeşitli ücretli öykünme modları sunar. Kişisel kullanım için ücretsiz bir sürümü var.

Uygulama Virtual Box ile çalışır, bu yüzden onu önceden indirmeniz gerekir. Aksi takdirde, Genymotion temelde var olan her popüler Android cihazı için şablonları destekler ve Android'in farklı sürümlerini kullanan farklı cihazlarla deneyimi taklit edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1:  Windows için VirtualBox'ı indirin

Adım 2:  Kişisel kullanım için Genymotion'u indirin

Adım 3:  Genymotion'u açın ve Hesap Oluştur'u seçin  Hesabınızı kurmayı bitirdikten sonra, etkinleştirin ve kimlik bilgilerinizle giriş yapın.

Adım 4:  Artı  simgesine tıklayın ve  öykünmek istediğiniz cihazı seçin. Ayrıca özel bir cihazı taklit edebilirsiniz . .

Çift önyükleme

Size Android'in daha yeni sürümlerini sağlayan öykünmenin bir alternatifi var, ancak kurulum biraz daha ilgili. Buna “ikili önyükleme” denir ve Windows bilgisayarınızı etkili bir şekilde bir Android cihazına dönüştürür. Bilgisayarınızı açtığınızda Android'e önyükleme yapma seçeneğine sahip olacaksınız ve Android, tıpkı akıllı telefonunuzda veya tabletinizde olduğu gibi çalışacaktır.

Ancak, başlamak, yerel Android'i kurmak kadar basit değildir. Bilgisayar donanımı - işlemciler, grafik kartları ve sabit sürücüler - üçüncü taraf bir geliştirici tarafından Android'e eklenmesi gerektiğinden, makinenizi destekleyen özel bir dağıtım bulmanız gerekir.

Android-x86

Android-x86 , Android'i AMD ve Intel işlemcili x86 tabanlı bilgisayarlara getiriyor. Bu projeyle ilgili ilginç olan şey, kullanıcıların ister artık eskimiş Donut (v1.6) ister daha yeni Pie (v9) olsun, Android'in herhangi bir çeşidini yükleyebilmeleridir. Proje, x86 tabanlı işlemcilerde çalışabilen LineageOS (cm-x86) derlemeleri bile sunuyor.

Daha yeni bir Android derlemesi arayanlar için Android-x86 9.0-r2, bu yayının yayınlandığı tarihteki en son sürümdü. Android-9.0.0_r54'e dayanarak, Surface 3'teki bir ses sorununu ve UEFI moduna önyüklemeyle ilgili bir diğer sorunu düzeltti. Katkıda bulunanlar, Android'in önceki sürümleri için olsa da, o zamandan beri daha fazla yapı yayınladı.

Android işletim sistemindeki özelleştirmeler minimum düzeyde olsa da, Android-x86 ekibi, Android kurulumunuza masaüstü benzeri bir arayüz kazandırmak için bazı anlamlı ince ayarlar ekledi. Yeni bir Görev Çubuğu başlatıcısı ve uygulamaları yalnızca tam ekran yerine yeniden boyutlandırılabilir pencerelerde başlatma yeteneği gibi özelliklerle birlikte gelir.

Android-x86, Android'i beğeninize göre özelleştirmenize de olanak tanır. Üçüncü taraf temaları, ana ekranları ve daha fazlasını birlikte güzel bir şekilde oynayıp oynamayacakları konusunda endişelenmenize gerek kalmadan yükleyebilirsiniz.

Android-x86'yı kullanmak için bilgisayarınızda şunlar olmalıdır:

  • AMD veya Intel işlemci.
  • 2GB veya daha fazla RAM.
  • 4GB veya daha fazla disk alanı.
  • Kullanılabilir bir USB bağlantı noktası.

Bilgisayarınız gereksinimleri karşılıyorsa, şu üç araca ihtiyacınız olacaktır:

  • Boş bir USB sürücü.
  • Android-x86 bilgisayarınıza indirildi
  • UNetbootin bilgisayarınıza indirildi.

Şimdi başlayalım:

Adım 1: UNetbootin'i bulun ve açın ve  Diskimage'in en sağındaki Üç Nokta düğmesine tıklayın.

Adım 2: İndirilen ISO dosyasını bulun ve seçin.

Adım 3: En altta Tür öğesinin yanında , listeden USB Sürücü öğesini seçin ve ardından Tamam öğesini tıklayın .

UNetbootin'in Android-x86'yı kopyalayıp flash sürücünüze yüklemesini bekleyin.

Adım 4: Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu, Windows 10'un yüklenmesini önlemek için ESC veya F12 gibi belirli bir tuşa basmanızı gerektirebilir. Önyükleme Aygıtı Seçimine Önyükleme'yi seçmenize izin veren bir ekran görünmelidir .

Adım 5: Flash sürücünüzü seçin.

Adım 6: UNetbootin menüsünden Install Android-x86 to Hard Disk öğesini seçin .

7. Adım: Android-x86'yı yüklemek istediğiniz bölümü veya konumu seçin. Program diski biçimlendirmeyi planlayıp planlamadığınızı soracaktır. Emin değilseniz, yapmayın.

Adım 8: Seç Evet GRUB'ı ve sonra seçmek için Evet yine.

Adım 9: Bir komut istemi, Android-x86'nın sabit sürücünüze veri okumasını ve yazmasını sağlayan "sistem r/w yapmak" isteyip istemediğinizi sorar. Evet'i seçin .

Adım 10: Bilgisayarınızı ikinci kez yeniden başlatın. Yüklendikten sonra, Android uygulamalarını istediğiniz gibi yüklemek için Google Play Store'u kullanın.

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2