Apple iPhone 14: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Apple'ın da önümüzdeki yıl iPhone 13'ün (muhtemelen iPhone 14 olarak anılacaktır) başarılı olması için yeni bir iPhone piyasaya sürmesi bekleniyor .

Google
Apple iPhone 14: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Bu , iPhone 13 piyasaya sürülmeden hemen önce gelen ilk haber parçalarıyla söylenti değirmeninde erken bir başlangıç yaptı. Ancak çok uzakta olduğu için, duyduğumuz küçük parçalar muhtemelen önümüzdeki yıl içinde gelişecek ve değişecek . Telefonların üretilmesi uzun zaman alıyor ve devam eden pandemi ve çip kıtlığı gibi pazarlama - hatta küresel - koşullar, lansmandan önce planlarda hala bir değişikliği zorunlu kılabilir.,

iPhone 14 fiyatlandırma ve çıkış tarihi

Yakın geçmişteki tüm Apple iPhone'larda olduğu gibi, bir sonraki iPhone'un Eylül 2022'de veya civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple'ın son iki yıldaki gibi sanal bir etkinlik mi düzenleyecek yoksa yıllardan sonra ilk yüz yüze lansmanını mı yapacak, yapabileceğimiz bir şey' şimdilik söyleme.

Fiyatlandırma açısından, Apple'ın mevcut iPhone serisiyle aynı fiyatlandırma yapısını koruyup korumayacağı veya normal iPhone boyutunu söylentilere göre iPhone 14 Max'e sığdırmak için bir kademe aşağı taşıyıp taşımadığı net değil . Her iki durumda da, Apple'ın iPhone'u yapılandırmaya bağlı olarak 1.000 doların ortalarına kadar çıkacak fiyatlarla yaklaşık 699 dolardan başlatması bekleniyor.

iPhone 14 modelleri

Apple, iPhone 5S'den bu yana her zaman birden fazla iPhone modeli gönderdi ve iPhone 14'ün de farklı olmaması bekleniyor. Ancak önceki iPhone 13 ve iPhone 12'den farklı olarak, 14'ün birden fazla analist tarafından 5.4 inç iPhone 14 Mini modelini atacağı tahmin ediliyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, Apple bunun yerine normal iPhone 14'ün 6,7 inçlik bir sürümü olan yeni bir iPhone 14 Max piyasaya sürecek. Bu, mevcut iPhone 13 Pro Max modeliyle aynı boyutta olacak ve daha büyük bir ekran ve daha büyük bir pil sunacak. Daha iyi kamera için bir prim ödemeden büyük ekran iPhone deneyimi isteyenler için.

iPhone 14 tasarımı

Kime sorduğunuza bağlı olarak, iPhone 14, Apple'ın son dört nesil iPhone'lar için tercih ettiği görünümü değiştirecek bir tasarım yenilemesine sahip olacak - ya da aynısından daha fazlası olabilir. Sızıntı yapan Jon Prosser tarafından sunulan görseller , Apple'ın Android telefonlar tarafından tercih edilen delik delme tasarımını benimseyeceğini ima ediyor. Bu, artık ikonik olan çentiğin kaldırılması ve FaceID yerine bir ekran içi parmak izi sensörünün benimsenmesi veya ekran altı Face ID'nin uygulanması anlamına gelir .

iPhone 14, Apple'ın iPhone 12 ile tanıttığı kare kenarları ve uzun düğmeleri de koruyabilir ve ilk kez arkada kamera çıkıntısı olmayabilir. Prosser'ın görüntüleri, Apple'ın 2022 iPhone modellerinde çentiği düşüreceğini de iddia eden saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun daha önceki raporlarıyla destekleniyor.

Bununla birlikte, başka bir kaynaktan gelen alternatif bir rapor, Apple'ın iPhone 13'te olduğu gibi yine çentiği azaltacağını, ancak henüz bir delgeç tasarımı benimsemeyeceğini tahmin ediyor. Tasarımla ilgili raporlar söz konusu olduğunda, bu söylentilerden hangisinin - eğer varsa - lansmandan bu yana doğru olduğunu bilmek zor.

iPhone 14 kameralar

Kuo daha önce Apple'ın iPhone 14 için 48 megapiksellik bir kamera düşündüğünü paylaşmıştı . Şirket, son birkaç iPhone'da 12MP ile takılı kaldı, bu nedenle 48MP ana kamera oldukça büyük bir artış olacak ve telefonların beğendiği aşırı örnekleme gibi hilelere izin verecekti. Piksel 6 ve Galaxy S21 zaten kullanıyoruz. Kuo ayrıca yeni iPhone'un 8K videoyu destekleyebileceğini ve Apple'ı mobil videografi şampiyonu olarak daha da ileriye taşıyabileceğini söylüyor. Bu ilginç çünkü Qualcomm kısa süre önce özellikle 8K HDR video kaydını destekleyen yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1'i piyasaya sürdü.ve akıllı telefon fotoğrafçılığı için yapay zeka ile geliştirilmiş bir dizi başka özellik. Top şimdi kendi şirket içi Bionic çipleriyle yanıt vermek için Apple'ın sahasında.

iPhone 14 için diğer kamera yükseltmesinin, ultra geniş kamerada otomatik odaklama desteği olduğu söyleniyor. Apple bunu iPhone 13 Pro için zaten uygulamış olsa da, iPhone 14 serisindeki tüm modellere gelecek ve daha ucuz iPhone'ları satın alanların bile daha keskin geniş çekimler yapmasına izin verecekti.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0