Apple iOS 15: Haberler, özellikler ve bilmeniz gereken her şey

Apple'ın en yeni iPhone işletim sistemi iOS 15, 20 Eylül'de piyasaya sürüldü.

Google
Apple iOS 15: Haberler, özellikler ve bilmeniz gereken her şey

Güncelleme, birçok eski cihaz da dahil olmak üzere iPhone'ların büyük çoğunluğuna yeni özellikler ve tartışmalı tasarım değişiklikleri getiriyor. İster yeni bir iPhone 13 satın almayı, ister eski iPhone modelinizi kullanmayı planlıyor olun, iOS 15 ve sonraki güncellemeleri hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Hangi cihazlar iOS 15 alabilir?

Yeni Apple iPhone 13 modelleri iOS 15 ile birlikte gönderilecek, ancak daha eski cihazlara sahip yüz milyonlarca iPhone kullanıcısı da güncellemeden faydalanacak. Apple, iPhone 6S , iPhone 6 Plus ve orijinal iPhone SE'ye kadar uzanan tüm iPhone modellerinde iOS 15'i piyasaya sürdü ve bu, bu modelleri şimdiye kadar desteklenen en uzun iPhone modelleri haline getirdi. İlgili iPadOS 15, elbette iPad Air 2 , iPad Mini 4, iPad (5. nesil) ve iPad Pro 9.7'nin yanı sıra yeni iPad Mini 6 ve 10.2 inç iPad de dahil olmak üzere bir dizi cihaza sunuldu.

iOS 15'in yeni özellikleri neler?

Bildirimler

Bildirimleri görmezden gelen veya yığılmasına izin veren biriyseniz, bu güncelleme hayatınızı biraz daha kolaylaştıracaktır. Kilit ekranındaki yeni bir Bildirim Özeti, daha temiz bir görünüm için bildirimlerinizi derler. Yine de hiçbir şeyi kaçırma konusunda endişelenmenize gerek yok. Özet, bildirimleri ayırmak ve öncelik sırasına koymak için en çok neyle etkileşimde bulunduğunuzla ilgili cihazdaki zekayı kullanır, böylece mesajlar gibi acil bildirimler uygulama hatırlatıcıları arasında kaybolmaz.

Paylaşım

Apple, bugün görüntülü aramaların ve mesajlaşmanın ne kadar önemli olduğunu biliyor ve hem FaceTime hem de Mesajlar için tamamı SharePlay çevresinde oluşturulmuş çeşitli yeni özellikleri duyurdu.

SharePlay, arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte dinlemek, izlemek ve paylaşmakla ilgilidir. Örneğin, bir FaceTime görüşmesi sırasında, sadece basın edebilirsiniz Çal Elma Müzik ve tüm baştan itibaren yukarı senkronize birlikte bir şarkı dinle. Görüşmedeki herkes oynatabilir veya duraklatabilir, bu da herkese eğlence üzerinde kontrol sağlar.

Kamera

Apple, iPhone'un kamerasına bir metin tarama özelliği getirdi ve ardından onu güçlendirdi. Canlı Metin, fotoğraflardan metin tabanlı bilgilerin kilidini açar ve ekran görüntüleri ve çevrimiçi fotoğraflarla da çalışır. Bir fotoğraf çektiğinizde, kopyalanıp bir e-postaya veya kısa mesaja yapıştırılabilen metni tanır veya çevrimiçi arama yapmak için mevcut bir fotoğraftan metin seçebilirsiniz. Ayrıca doğrudan fotoğraftan aranabilen telefon numaralarını da tanır.

Fotoğraflar

Apple Music, iOS 15'in etkinliklerinize göre daha heyecan verici, kişisel fotoğraf ve video kolajları oluşturacağı Memories'e entegre edilmiştir. Artık bu kısa gösterileri zevkinize göre kişiselleştirilmiş ve ortama uygun Apple Music parçalarıyla oluşturuyor. Görüntülerin tümü ritme göre zamanlanmıştır.

Apple cüzdanı

Sizin ehliyet şifreli ve iPhone'un güvenli alanda depolanacak Elma Cüzdan, saklanan ilk kişisel kimlik belgesi olacak. Apple, Ulaştırma Güvenliği İdaresi'nin dijital kimliği yakında kabul etmek için çalıştığını ve paylaştığınızda nelere erişileceğinin bir listesinin gösterildiğini belirtti. Apple, bu özelliğin ne zaman ekleneceği veya özelliğin ABD dışında kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda net değildi.

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0