Amazon Prime Video'da altyazı nasıl kapatılır

Bir hata olsun ya da olmasın , bu altyazıları hızlı ve hızlı bir şekilde kapatmanın bir yoluna ihtiyacınız var. Merak etme! Rehberimiz size bu konuda ne yapacağınızı gösterecek.

Google
Amazon Prime Video'da altyazı nasıl kapatılır

Dokunmatik ekranlı bir cihazda Prime Video

Prime Video uygulamasında altyazıları kontrol etmek özellikle kolaydır ve özellikle bir mobil cihaz kullanıyorsanız, altyazılar açılmaya devam ediyorsa başlamak için harika bir yerdir. Tasarım ve arayüz diğer platformlarda biraz farklılık gösterse de, temel kurallar ve ne aranması gerektiği aynı kalır, bu nedenle yine de yardımcı olması için bu kılavuzu kullanabilmeniz gerekir. Aşağıda, bazı şeylerin biraz farklı olduğu diğer Prime Video platformlarından bazılarını inceleyeceğiz.

Adım 1 : Amazon Prime Video uygulamasını açın ve istediğiniz programı oynatmaya başlayın. Altyazılar göründüğünde, videoyu hemen duraklatın.

Adım 2 : Ekranın sağ üst köşesine bakın. Burada videonun nasıl göründüğünü kontrol etmek için birkaç simge göreceksiniz. Ortadaki konuşma balonu gibi görünüyor: Onu seçin.

Adım 3 : Şimdi, Altyazılar ve Ses olmak üzere iki farklı bölüm içeren küçük bir menü açılacaktır . Altında Altyazı menüsünde, her ikisi için seçenekler göreceksiniz Kapalı ve İngiliz CC / Kapalı Açıklamalı Alt Yazı (ya da diğer dillerde içeri izliyor olabilir). Kapalı'yı seçin .

Altyazılar zaten Kapalı olarak ayarlanmışsa ancak hala görünüyorsa - ki bu bazen bu hatayla olabilir - Kapalı Altyazı'ya geçin ve ardından tekrar Kapalı'ya geçin .

Bu adımlar, izlediğiniz her şeyden altyazıları kaldırmalıdır. Ayrıca Prime Video uygulamasının tamamen güncellendiğinden emin olmanızı öneririz. Sorun devam ederse, yardımcı olup olmadığını görmek için uygulamayı tamamen silmeyi ve yeniden yüklemeyi denemek isteyebilirsiniz. Bu hatanın veya kaymanın tekrar olmayacağının garantisi yok, ancak olursa, onunla başa çıkmaya hazır olacaksınız.

Fire TV uzaktan kumandası ile, diğer adıyla Firestick

TV'nize bağlı bir Amazon Fire cihazınız varsa, uzaktan kumandalı Fire TV Stick ile birlikte gelir. Uzaktan kumandayı kullanmakta rahatsanız, altyazıları bu şekilde kapatabilirsiniz; bu, bir eğlence merkezinin önündeyseniz daha kolay olabilir.

Adım 1 : Bir kez daha izlediğiniz başlığı duraklatın. Şimdi, Firestick'inize bakın. Sağ üst düğmelerden biri, ayarlar menüsünün simgesi olan üç satır olmalıdır. Butona basın.

Adım 2 : Görünen menüde Altyazılar'ı seçin .

3. Adım : Muhtemelen İngilizce [CC] gibi bir şey gösterecek olan altyazı bölümünde, tekrar seç butonunu kullanın. Bu, altyazıları kapatmalıdır. Yine, altyazıları tekrar açıp kapatmak, genellikle altyazı hatalarını düzeltebilir.

Fire TV arayüzleri değişebileceğinden bu adımlar biraz değişebilir, ancak nihai hedef hala aynıdır. Altyazıları bulamıyorsanız , Altyazılar adlı bir menü arayın .

Oyun konsolunda Prime Video ile

Birçok kullanıcının daha kolay TV izlemesi için oyun konsolunda Prime Video uygulaması vardır. Bu durumda, özel bir uzaktan kumanda yerine oyun kumandanız dışında, Firestick ile benzer adımları kullanacaksınız.

Bir denetleyicide Duraklat , konsolunuza bağlı olarak genellikle çeyreğinizdeki X veya A düğmesinin alt düğmesidir . Buradan, X-Ray bilgilerinin hemen üstündeki altyazı menüsüne gitmek için joystickleri kullanın. Altyazılar'ı seçin , ardından Kapalı olduklarından emin olun .

Roku cihazında Prime Video ile

Bir Roku cihazındaysanız, altyazı ayarlarını kapatmak için doğrudan Roku menüsünden değiştirmeniz gerekebilir.

Adım 1 : Roku uzaktan kumandasını kullanarak Ana Sayfa düğmesini seçin, ardından Ayarlar'ı seçin .

Adım 2 : Erişilebilirlik'e gidin ve ardından Altyazı Modu'nu seçin .

3. Adım : emin olun Başlıklar Modu açık olduğundan Kapalı .

Bu genel adımların izlenmesi, Prime Video'yu destekleyen benzer TV platformlarında gezinmenize de yardımcı olacaktır. Benzer menü seçeneklerini arayın ve iyi olmalısınız!

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0