ABD ve Kanada'da Netflix fiyatları artıyor

Yayıncı, katmanlarının çoğunda fiyatları bir dolar artırıyor

Google
ABD ve Kanada'da Netflix fiyatları artıyor

The Witcher , Stranger Things 4 ve bir sonraki Squid Game'i Netflix'te izlemek yakında size daha pahalıya mal olacak - en azından ABD veya Kanada'da yaşıyorsanız.

Netflix TechRadar'a, akış devinin bugünden (14 Ocak 2022 Cuma) başlayarak çoğu Kuzey Amerika müşterisinin oranlarını yükseltmeye hazır olduğunu doğruladı.

Fiyat artışları, Netflix'in akış planı seçeneklerinde 1 ila 2 dolar arasında değişiyor.

Temel Plan'da HD içerik almayan bireysel aboneler, ayda 9,99 ABD doları ödeyecek (8,99 ABD dolarından). Bu, şirketin artık çift haneli (10 $ veya daha fazla) maliyeti olan temel hizmetten bir kuruş uzakta olduğu anlamına geliyor. Ancak Kanada'da Temel katman 9,99 ABD Doları olarak kalır.

Aynı anda iki HD akışına izin veren bir Standart Plan, ayda 13,99 ABD Doları olan tek sayıda 15,49 ABD Doları (16,49 ABD Doları) ile başlar.

Aynı anda dört ekrana kadar Ultra HD 4K televizyon akışına izin veren Premium, ayda 17,99 dolardan 19,99 dolara (20,99 CAD) atlıyor.

Netflix TechRadar'a şunları söyledi: "İnsanların her zamankinden daha fazla eğlence seçeneğine sahip olduğunu anlıyoruz ve üyelerimize daha da iyi bir deneyim sunmaya kararlıyız. Çok çeşitli kaliteli eğlence seçenekleri sunmaya devam edebilmek için fiyatlarımızı güncelliyoruz. Her zaman olduğu gibi, üyelerin bütçelerine uygun bir fiyat seçebilmeleri için bir dizi plan sunuyoruz.”

Yeni aboneler için bu katman fiyatları hemen geçerlidir. Mevcut aboneler, e-posta yoluyla bilgilendirildikten sonra önümüzdeki haftalarda artışları görecekler. Basitçe söylemek gerekirse, bir sonraki faturanız aylık artışı yansıtmalıdır.

Netflix, abonelik fiyatlarını iki yıl içinde ikinci kez artırdı .

Netflix bunu neden yapıyor?

Netflix'in kararı sürpriz olmamalı. Amazxin Video, Apple ve Statistica'ya göre lansmanından sadece iki yıl sonra şimdiden 118 milyon aboneye ulaşan Disney+'ın yeni ve büyüyen rekabetiyle karşı karşıya. Netflix 214 milyon abonesi ile liderliğini sürdürüyor .

Bu rekabette bir adım önde olmak, yeni diziler, yeni filmler ve orijinal içerik konseptleri anlamına geliyor. Bütün bunlar paraya mal oluyor - milyarlarcası. 2021'de Netflix , içeriğe 17 milyar dolar harcadı . Bu yıl bundan çok daha fazlasını harcayabilir .

Bu para kısmen abonelik ücretlerinden geliyor. Şimdi bu ücretler, Netflix'i bir numara kalma arayışında desteklemek için artacak.

ABD'li tüketiciler maliyetleri yönetmek için ne yapabilir? Diyelim ki Premium'dan Standard'a geçebilirler veya tüm Netflix'lerini küçük bir akıllı telefon ekranında izliyorlarsa, 9,99 $'lık HD plansız planı bile düşünün.

Diğer seçenek, ayda yalnızca 7,99 ABD doları olan Disney+'a veya ayda 4,99 ABD doları olan bütçe dostu AppleTV'ye geçmek. Unutmayın, bu akış platformlarında The Witcher, Stanger şeyleri veya Disney, Marvel ve Star War franchise filmlerinin çoğu yoktur.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1