10 Şaşırtıcı Assassin's Creed Gerçeği

Eagle Vision'ı kullandık ve bu büyüleyici ıvır zıvırları yakalamak için yüksek binalardan atladık. Assassin's Creed Hakkında 10 Gerçek.

Google
 10 Şaşırtıcı Assassin's Creed Gerçeği

Ubisoft, 2016'da Assassin's Creed'e neredeyse on yıldan beri ilk kez bir nadas yılı veriyor olabilir , ancak bu, seriyi tamamen yalnız bırakmıyor. Watch Dogs 2'nin yanı sıra, bu ay, karizmatik ve bıçaklanmayı seven Floransalı asil Ezio Auditore da Firenze'nin oynadığı seriden PS3/Xbox 360 dönemi oyunlarının yeniden düzenlenmiş ve yeniden paketlenmiş bir paketi olan Assassin's Creed: The Ezio Collection'ın çıkışını görüyoruz.

Bu arada önümüzdeki ay, Michael Fassbender'ın gizli bıçakları salladığı ve büyük saman balyalarında asılı kaldığı Assassin's Creed filminin çıkışını görün. Başka bir deyişle, bu kışa takılıp kalacak yeni oynanabilir bir taksit olmamasına rağmen, franchise sadece büyümeye hazırlanıyor. Ölümcül bir Rönesans dönemi yenilikçisi gibi, büyümeden önce orada bulunmuş olabilirsiniz, ancak franchise hakkındaki tüm bu şaşırtıcı gerçekleri biliyor muydunuz? Okuyun ve görün.

1. Franchise tesadüfen başladı

Assassin's Creed bugün herkesin bildiği bir isim olsa da, neredeyse çok farklı bir şey haline geldi. As DidYouKnowGaming? Orijinal Haçlı seferi set oyununun, bir prensin korumasının kahramanı olduğu Prince of Persia: Assassin olarak bilinen bir Prince of Persia oyunundan kaynaklandığını ortaya koyuyor. Ubisoft'un üst düzey yöneticileri, Prince of Persia oyununun bir prens hakkında olmaması fikrinden memnun değil (garip bir şekilde, Nintendo, Zelda söz konusu olduğunda bir sorun görmüyor), yeni bir marka üzerinde ısrar etti ve Assassin's Creed doğdu.

2. Oyunun geçmişi 2500 yıl öncesine uzanıyor

Ana hat oyunlarının hikayesi, 1191'deki orijinal Assassin's Creed'den 2012'ye ve Desmond Miles'ın modern günlük hikayesine kadar yaklaşık 821 yıl uzanırken, Ubisoft, irfanla doldurulmuş ve tarihi olaylarla iç içe geçmiş devasa bir Star Wars Expanded Universe tarzı arka plan hikayesi yarattı. . Yayıncıya göre, bilinen ilk suikastçı, antik Yunan tarihçi Herodot'a göre Pers Kralı Darius'u öldüren Xerxes'ti, yani gelenek bin yıl öncesine uzanıyor.

3. Assassin's Creed FIFA'dan daha başarılı

Her neyse, bazı ölçütlere göre. Tabii ki, futbol simülatörüne karşı gizlilik, elma ile neredeyse elma değildir ve Ubisoft, EA'nın her sezon Ultimate Team modu ile elde ettiği şaşırtıcı geliri görmüyor. Ancak her iki serinin de yıllık olduğu göz önüne alındığında, yine de ilginç bir karşılaştırma. 2007 ve 2015 yılları arasında 93 milyondan fazla Assassin's Creed oyunu satıldı – oysa EA'nın 100 milyon adet FIFA satması 16 yıl sürdü, bu 2010'da bir dönüm noktası oldu. Bu, Assassin's Creed'i iki serinin en hızlı satanı yapar. Her ikisinin de son yıllarda satışları aşağı yukarı aynı seviyedeydi – ta ki Assassin's Creed: Unity'nin talihsiz başarısızlığına kadar.

4. 15 platformda 20 oyun var

Şimdiye kadar dokuz ana hat Assassin's Creed oyunu varken – 2014'ün Rogue'unu sayarsanız ancak Ezio üçlemesinin remaster'ını hariç tutarsanız – şaşırtıcı 15 farklı platformda 2D yan kaydırma oyunlarından izometrik macera oyunlarına kadar 11 spin-off oyun daha var: PS3, Xbox 360, PC, Mac, PS4, Xbox One, Wii U, DS, PSP, PS Vita, iOS, Android, Symbian, Windows Phone ve webOS,

5. Seri 10 roman üretti

Assassin's Creed, bir dizi spin-off çizgi romanının yanı sıra, oyun evreninde geçen uzun soluklu bir dizi roman üretti. Sekizi İngiliz tarihçi Anton Gill tarafından Oliver Bowden mahlasıyla yazılırken, iki genç yetişkin odaklı romanın ikincisi Assassin's Creed: Last Descendants Ocak ayında vizyona girecek.

6. Black Flag'in dünyası o kadar büyük ki üzerinden geçemezsiniz

Assassin's Creed: Syndicate'in açık dünyası - Victoria Londra'sının yaklaşık 3,3 km karelik bir tahmini - genişliyor olsa da, serideki en büyük harita olmaktan çok uzak. Bu, Assassin's Creed IV: Black Flag'e gidiyor, o kadar büyük ki tam eğimde yelken açmak yarım saat sürüyor. Teknik olarak bunu yüzebilirsin, ama bu senin anlaşılmaz derecede uzun zaman alır.

7. Evie Frye oynanabilir ilk kadın suikastçı değil

Assassin's Creed: Unity'nin kooperatif çok oyunculu oyununda oynanabilir kadın karakterlerin olmaması, oyun piyasaya çıkmadan önce internette küçük bir skandala neden oldu, bu nedenle 2015'in Syndicate'indeki iki ana karakterden birinin bir kadın olduğunu görmek şaşırtıcı değildi. üretken bir katil, zaten) Evie Frye. Ancak Evie, oynayabileceğiniz ilk kadın suikastçı değildi. Bu onur, eski bir kölenin kızı ve 2012 PSP oyunu Assassin's Creed III: Liberation'ın ve Assassin's Creed IV: Black Flag DLC'nin yıldızı Aveline'in yıldızı Aveline de Grandpré'ye aittir.

8. Ezio dövüş oyunu karakterlerine suikast düzenleyebilir

Ezio Auditore, bir Katolik Papa da dahil olmak üzere birçok tarihi şahsiyetin kasten öldürülmesinin yanı sıra Bandai Namco'nun en ünlü kurgusal karakterlerinden bazılarının ölümünden de sorumludur. Defalarca. Bunun nedeni, atılgan suikastçının aynı zamanda Japon yayıncının PS3 ve Xbox 360 için Soulcalibur V'deki en popüler serilerinden birinin yıldızlarıyla dövüşerek ortaya çıkmasıdır.

9. Serinin bir oyunu var

Çok fazla bozulmadan Assassin's Creed IV'ten itibaren oyunlar, Animus'u bir dizi video oyunu deneyimine dönüştürerek dünyayı ele geçirmeye çalışan günümüz Tapınakçıları ile kendileriyle alay etmeye başlar. Evet, hepsi biraz meta. Ama bir video oyunu içindeki bir video oyunu hakkında bir video oyunu masa oyunu fikri kadar meta değil. Erken modern Konstantinopolis'in çatılarında geçen Assassin's Creed: Arena tam olarak budur. Hem Risk hem de Monopoly'nin Assassin's Creed markalı sürümleri olduğundan, oynayabileceğiniz tek AC masa oyunu bile değil.

10. Bir sonraki oyun zamanda geriye gidiyor

2017'nin sonlarına kadar yeni bir Assassin's Creed oyunu beklemiyoruz ve Ubisoft bu konuda resmi bir açıklama yapmamış olsa da, oyunun nereye kurulacağına dair çok iyi bir fikrimiz var. Yeni AC oyunlarının ayarları hakkında yıllardır güvenilir bir şekilde rapor veren Kotaku'ya göre , yaklaşmakta olan Assassin's Creed: Empire eski Mısır'a geri dönecek. Bu, Assassin's Creed: Unity ve Syndicate'de I. ve II. Brotherhood ve Black Flag gibi hayranların favorilerinin büyüsünü yeniden yakalayabilir mi? 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0